Sarbinowo

Lokalizacja i dojazd

Sarbinowo to niewielka wieś letniskowa, położona w województwie zachodniopomorskim, a dokładniej zaledwie 7 kilometrów od Mielna. Zyskuje ona coraz większą popularność dzięki swojemu bliskiemu położeniu do Morza Bałtyckiego, stąd też to letnisko jest świetną alternatywą dla popularniejszych miejsc. Dojazd do tej miejscowości wypoczynkowej jest możliwy z pomocą samochodu oraz autobusu. Najbardziej zalecaną drogą dojazdu wpierw dojechanie do Koszalina, skąd przejazd autobusem do Sarbinowa zajmie wam około pół godziny. Aktualnie niemożliwym jest bezpośrednie dojechanie pociągiem do Sarbinowa.

Sarbinowo — krótka historia

Sarbinowo plaża molo atrakcje ranking miejscowościPierwsze wzmianki o Sarbinowie możemy znaleźć już w XVI wieku, kiedy była ona wsią typowo rolniczą oraz rybacką, znaną jeszcze pod niemiecką nazwą Sohrenbohm. Niestety, Morze Bałtyckie nie ułatwiało codziennego życia miejscowości, stąd też, aby nie została ona zniszczona przez fale — zbudowano tu mur oporowy, który później posłużył jako fundament pod budowę promenady. Dopiero po II wojnie światowej Sarbinowo stało się polską miejscowością, a dziś jest bardzo popularną wsią letniskowo-wypoczynkową.

Najważniejsze atrakcje — Sarbinowo

  • Sarbinowo Plaża — Sarbinowo może pochwalić się naprawdę piękną, piaszczystą plażą, która oddzielona jest od miejskiej zabudowy poprzez obecność promenady (o której powiemy wam za chwilę. Na tej plaży znajdziecie doskonałe warunki do kąpieli — zarówno morskich, jak i słonecznych. Przy okazji — w trakcie trwania sezonu nie brakuje tu atrakcji dla dzieci oraz otwartych barów dla dorosłych!
  • Promenada spacerowa w Sarbinowie — tuż przy plaży znajdziemy dobrze znaną promenadę widokowo-spacerową, która została zbudowana na podstawie muru zaporowego, zbudowanego na początku XX wieku! Dziś jest to piękne miejsce na powolne spacery w towarzystwie szumu fal!
  • Zabytkowe budowle w Sarbinowie — jeżeli cenicie sobie śledzenie śladów historii, to w Sarbinowie koniecznie musicie odwiedzić lokalny, tradycyjny kościół jeszcze z XIX wieku, oraz drewnianą chatę, również z tego samego okresu. Dzięki temu będziemy mogli swobodnie poznawać to, jak wyglądało Sarbinowo, zanim stało się ono znaną miejscowością nadmorską.
  • Turystyka piesza i rowerowa — na miejscu możecie także skorzystać z pobliskich szlaków pieszych orz rowerowych, prowadzących do miejsc takich jak jezioro Jamno, czy też pobliska miejscowość Chłopy. To doskonała opcja dla wszystkich miłośników aktywnego spędzania czasu!

Sarbinowo – najciekawsze atrakcje w okolicy

  • Latarnia morska w Gąskach – to jeden z największych na pomorskim wybrzeżu obiektów, mający przeszło 50 metrów wysokości. W sezonie jest ona udostępniona do zwiedzania, z czego warto skorzystać!
  • Stara zabudowa letniskowa w MielnieMielno to nie tylko imprezy. Co ciekawe, w niektórych miejscach zachowała tradycyjna zabudowa letniskowa – przedwojenne wille i pensjonaty.
  • Park Linowy Tukan w Mielnie – to doskonała atrakcja dla aktywnych rodzin i nie tylko! Na miejscu czeka na nas kilka tras o różnych poziomach trudności. Oczywiście wszystko odbywa się pod okiem doświadczonych instruktorów!
  • Wesołe miasteczko w Mielnie – to atrakcja doskonała dla rodzin z dziećmi. Nie brakuje tu karuzel, samochodzików ale też opcji dla tych z was, którzy szukają adrenaliny!
  • Jezioro Jamno – to nadbałtyckie jezioro przybrzeżne stanowi świetną alternatywę dla zabawy w morzu. Nad jeziorem również można się świetnie bawić!
  • Western Park w Ustroniu Morskimto miasteczko rodem z Dzikiego Zachodu gwarantuje doskonałą zabawę. Możemy tu nie tylko dobrze się bawić, ale też dowiedzieć się więcej o kulturze rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej i nie tylko!
  • Centrum Sportowo-Rekreacyjne Helios w Ustroniu Morskim – miejsce to jest naprawdę niesamowite. W jego skład wchodzi aquapark, boiska, korty oraz tory do kręgli.
  • Skansen chleba w Ustroniu Morskim – zastanawialiście się, jak naprawdę powstaje chleb? Nie znajdziecie lepszego miejsca na zgłębienie tajemnic chleba niż ten skansen!
  • Katedra w Kołobrzegu – ta gotycka budowla, to jeden z najbardziej charakterystycznych punktów miasta. Odbudowana po działaniach wojennych II wojny światowej, dziś cieszy turystów swoimi eksponatami oraz możliwością wejścia na wieżę katedry!
  • Latarnia Morska w Kołobrzegu – zlokalizowana w pobliżu ujścia rzeki Parsęty latarnia ta jest niezwykle charakterystyczna. Zbudowana na bazie dawnego fortu, w sezonie letnim udostępniona jest dla zwiedzających.
  • Muzeum Oręża Polskiego – rzadko kiedy można zobaczyć tak dużą kolekcję broni z wszelkich epok historycznych. Obejrzycie tu praktycznie wszystko – od mieczy, przez topory, czołgi i odrzutowce!
  • Skansen Morski w Kołobrzegu – Skansen Morski prezentuje pamiątki związane z marynarką wojenną. Znajdziemy tu m.in  dwie kompletne jednostki pływające do zwiedzenia, część wyposażenia ORP “Burza” i nie tylko!
  • Pałac Braunschweigów w Kołobrzegu – ekspozycja w tym pałacu skupia się na historii miasta Kołobrzeg. Znajdziemy tu chociażby przedmioty codziennego użytku, dzieła sztuki czy dawne wyposażenie wnętrz.
  • Muzeum Patria Colbergiensis w Kołobrzegu – zlokalizowane w lokalnym ratuszu muzeum przybliża historię Kołobrzegu. Znajdziemy tu naprawdę ciekawe zbiory, które pozwolą wam poznać to miasto od całkowicie innej strony!
  • Muzeum Figur Woskowych w Kołobrzegu – na miejscy znajdziemy ogromną liczbę woskowych figur dobrze znanych postaci! Gwiazdy show-businessu, aktorzy… kogo jeszcze znajdziecie na miejscu?

Sprawdź także:

Zachodniopomorskie – gdzie z dzieckiem?

Plaża — Sarbinowo