Plaże dla psów nad Bałtykiem

Coraz więcej turystów przybywa nad polskie morze w towarzystwie swoich ukochanych psich czworonogów. Nie trudno się domyślić, jak wielką frajdę zagwarantujemy swoim psom, dając im poszaleć na piasku i w wodzie! My jednak musimy pamiętać o tym, że nie każda plaża umożliwia wprowadzanie zwierząt na jej teren. Gdzie więc znajdziemy plaże dla psów nad Bałtykiem? Sprawdźcie nasze zestawienie!

plaże dla psów nad Bałtykiem Trójmiasto Półwysep gdzie z psem nad morzem

Dlaczego warto udać się na plażę dla psów?

Warto też krótko omówić to, dlaczego warto wybrać plaże dla psów, jeżeli decydujemy się na wyjazd nad morze w towarzystwie psa. Otóż wiele tradycyjnych plaż jest zamkniętych dla czworonogów, a wpuszczenie tam psa grozi nam całkiem solidny mandat. Oczywiście należy też pamiętać o innej, znacznie bardziej prozaicznej kwestii — nie każdy może chcieć spędzać czas na plaży w towarzystwie psa. Rozochocone przez zabawę psy mogą przecież przeszkadzać innym plażowiczom w różnoraki sposób! Przyjrzyjmy się więc teraz nadbałtyckim plażom, gdzie możemy spędzić czas w towarzystwie swoich czworonogów!

Plaże dla psów — Półwysep Helski

Zestawienie to zaczniemy od plaż położonych na terenie Półwyspu Helskiego. Aktualnie znajdziemy tu dwie takie miejscówki. Pierwsza z nich położona jest na plaży w Kuźnicy (wejście nr 29 od strony Chałup) i stanowi bardzo popularny punkt dla czworonogów. Alternatywnie, możemy skorzystać z plaży dla psów w Jastarni (wejście na plażę nr 55, od strony Juraty). Tutaj także możemy spotkać sporo miłośników spędzania czasu w towarzystwie psów!

Plaże dla psów — Trójmiasto

Kolejne omówimy Trójmiasto, gdzie także nie brakuje miejsc do plażowania dla czworonogów i ich właścicieli! W Gdyni znajdziemy dwie takie plaże: Babie Doły (wejście na plażę 4 Gdynia) oraz Kolibki w pobliżu gdyńskiego Orłowa (pomiędzy wejściami na plażę: 18 Gdynia i 19 Gdynia). W obu przypadkach jest to oznakowany odcinek plaży, mający około 100 metrów długości. Dojazd na miejsce nie jest trudny, niezależnie od tego, czy podróżujemy samochodem, czy transportem publicznym.

W Sopocie również możemy wpuścić naszego czworonoga na plażę pomiędzy wejściami 43 Sopot oraz 45 Sopot. Musimy jednak pamiętać o tym, że sopocka plaża dla psów jest “otwarta” wyłącznie od 18:00 do 24:00.

najlepsie psie plaze nad baltykiem ranking miejscowosci nadmorskich

Jak jednak wygląda sytuacja w Gdańsku? Otóż miasto to udostępniło plażowiczom i ich czworonogom plażę w Gdańsku Brzeźnie (wejście na plażę numer 34). Co jednak najlepsze, znajdziemy tu dedykowany wybieg dla psów oraz dyspozytor torebek na odchody!

Plaże dla psów — Pomorze Środkowe

Przenosimy się teraz na Pomorze Środkowe, gdzie nie tylko znajdziemy wyciszenie od zgiełku dużych miast. W rejonie tym możemy wprowadzić psy na następujące plaże:

 • Plaża dla psów w Białogórze (wejście na plażę 32 Białogóra),
 • Plaża dla psów w Dębkach (wejście na plażę 18 Dębki),
 • Plaża dla psów w Karwieńskim Błocie Drugim (wejście na plażę 4 Karwieńskie Błota),
 • Plaża dla psów w Łebie (Plaża B — zachodnia),
 • Plaża dla psów w Rowach (wejście około 350 metrów na zachód od ulicy Wczasowej).

Tym, co łączy te wszystkie miejsca, jest to, że wszędzie musimy ciągle prowadzić swojego psa na smyczy i w kagańcu.

Jeżeli jednak zależy wam na większym “luzie” to na Pomorzu Środkowym znajdziemy też plaże dla czworonogów, które traktują je nieco mniej restrykcyjnie. Mowa tutaj o plaży wschodniej i zachodniej w Darłowie!

najlepsie psie plaze nad baltykiem

Plaże dla psów — Pomorze Zachodnie

Kierujemy się bardziej na zachód, trafimy na Pomorze Zachodnie, gdzie czeka na nas wręcz zatrzęsienie plaż dla czworonogów. Rozpoczynając od Kołobrzegu — znajdziemy tu dwie takie plaże:

 • Plaża dla psów Podczele w Kołobrzegu (wejście znajduje się ok. 800 m na wschód od ul. Brzeska),
 • Plaża dla psów Radzikowo w Kołobrzegu (wejście na plażę o 200 metrów spaceru plażą na wschód od ul. Zachodniej).

Obie te plaże są pełne udogodnień dla właścicieli i ich psów, a zarazem są położone w pięknej okolicy. Dobra zabawa gwarantowana!

Kierując się dalej w kierunku wyspy Wolin, znajdziemy wiele ciekawych plaż przeznaczonych dla psów. Są nimi kolejno:

 • Plaża dla psów w Pogorzelicy (wejście na plażę nr 2 i zejście techniczne nr 1),
 • Plaża dla psów w Niechorzu (wejście na plażę nr 18),
 • Plaża dla psów w Rewalu (plaża zachodnia — wejście na plażę nr 26),
 • Plaża dla psów w Rewalu (plaża wschodnia — wejście na plażę nr 20),
 • Plaża dla psów w Trzęsaczu (plaża zachodnia — wejście na plażę nr 28),
 • Plaża dla psów w Trzęsaczu (plaża wschodnia — Wejście na plażę nr 27),
 • Plaża dla psów w Pustkowie (wejście na plażę nr 31),
 • Plaża dla psów w Pobierowie (plaża zachodnia — Wejście na plażę nr 43),
 • Plaża dla psów w Pobierowie (plaża wschodnia — wejście na plażę nr 32)

Ostatecznie zbliżając się do wspomnianej wcześniej wyspy Wolin, natrafimy na jeszcze dwie plaże dla psich czworonogów. Pierwszy z nich znajdziemy w Międzyzdrojach, które mogą pochwalić się plażą dla psów o długości około 2 kilometrów! Plaża ta zajmuje sektory od L do M. Natomiast ostatnią plażą dla zwierząt jest zarazem… najstarsza “psia plaża” w Polsce — położona w Świnoujściu niedaleko ulicy Uzdrowiskowej. Plaża ta powstała tu już w 2006 roku i działa do tej pory!

Jak mogliście już zobaczyć, plaż przeznaczonych dla wizyt z czworonogami nie brakuje, a wystarczy tylko wiedzieć gdzie ich szukać. Nie ma więc czego się bać i na co czekać — wakacyjne chwile w towarzystwie waszych psów czekają przed wami otworem!