Międzywodzie

Lokalizacja i dojazd

Międzywodzie to wieś położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie kamieńskim. To ceniona miejscowość wypoczynkową, mogąca pochwalić się kąpieliskiem na wyspie Wolin. Od najbliższej dużej miejscowości — Dziwnowa, dzieli ją około 5 kilometrów. Dojazd na miejsce możliwy jest przy pomocy samochodu (od strony Międzyzdrojów i Kołobrzegu), autobusu i pociągu. W przypadku autobusu należy wpierw dostać się do Kamienia Pomorskiego lub Międzyzdrojów natomiast pociągu — dojechać najpierw do Szczecina i stamtąd udać się w podróż do Międzywodzia.

Sprawdź także:

Atrakcje dla dzieci nad Bałtykiem-najlepsze nad morzem

Międzywodzie — krótka historia

Międzywodzie to nieduża miejscowość, która rozpoczęła swoje istnienie jako wioska rybacka a dopiero w XIX wieku zaczęła się powoli przekształcać w nadmorskie letnisko. Co ciekawe, nazwa “Międzywodzie” została ustanowiona dopiero po zakończeniu II wojny światowej, gdyż wcześniej była ona znana pod niemiecką nazwą Heidebrink. Dziś jednak turystyka nadmorska to prawdziwa duma Międzywodzia!

Najważniejsze atrakcje — Międzywodzie

 • Plaża w Międzywodziu — listę najważniejszych atrakcji w Międzywodziu wręcz należy rozpocząć od obecności plaży, która w tym przypadku jest piaszczysta i szeroka. Co więcej, tuż przy plaży znajdziemy wysokie wydmy a na niej… kawiarnię i taras widokowy. Na plaży w sezonie wakacyjnym czekają także dodatkowe atrakcje takie jak dmuchana trampolina!
 • Sporty wodne w Międzywodziu — na plaży znalazło się także miejsce dla wszystkich miłośników sportów wodnych. Dzięki temu, że nad tą częścią Bałtyku i pobliskim Zalewem Kamieńskim panują doskonałe warunki do uprawiania windsurfingu oraz kitesurfingu będziecie mogli momentalnie poprawić lub doszlifować swoje umiejętności.
 • Bałtycki Park Edukacyjny — prawdopodobnie najlepiej dostosowaną do potrzeb rodzin z dziećmi atrakcją w Międzywodziu jest Bałtycki Park Edukacyjny. Możemy tu zapoznać się z fauną i florą Bałtyku. Przy okazji, na terenie parku znajdziemy też ławeczki i siłownię pod chmurką.

Międzywodzie – najciekawsze atrakcje w okolicy

 • Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Świnoujściu – jest ono zlokalizowane w danym ratuszu. Ekspozycja tego miejsca skupia się nie tylko na dawnej historii całego Świnoujścia, ale też na jego rybackich korzeniach. Na miejscu znajdziemy też niewielkie oceanarium!
 • Fortyfikacje w Świnoujściu – w całym Świnoujściu znajdziemy dużo budowli mających niegdyś znaczenie obronne. Warto odwiedzić Fort Anioła, Fort Wschodni, Fort Zachodni i Podziemne Miasto!
 • Falochron w Świnoujściu – ten w Świnoujściu jest niezwykle ciekawy! Po pierwsze, to jeden z symboli miasta, a po drugie: jest to najdłuższy kamienny falochron na całym kontynencie!
 • Latarnia morska w Świnoujściu – to najwyższa latarnia morska na polskim wybrzeżu Bałtyku, mająca 68 metrów wysokości! Na jej szczyt prowadzi aż 308 schodów, więc jest to nie lada wysiłek!
 • Park Zdrojowy w Świnoujściu – Świnoujście może cieszyć się dużym parkiem o powierzchni 40 hektarów. To idealne miejsce na spacery i rekreację!
 • Wieża widokowa w Świnoujściu – miasto to może również pochwalić się wieżą widokową, oferującą kolejną możliwość podziwiania miasta z innej perspektywy!
 • Aquapark w Świnoujściu – w przypadku niepogody, warto zajrzeć do lokalnego aquaparku. Znajdziemy tu typowe atrakcje dla takich obiektów: baseny, sztuczne fale, zjeżdżalnie… a to nie wszystko!
 • Muzeum Kamieni w Kamieniu Pomorskim –  mieści się ono w Baszcie Wolińskiej. Na miejscu znajdziemy liczne skamieniałości, meteoryty i minerały.
 • Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej w Kamieniu Pomorskim – to kolejne miejsce warte odwiedzenia. Wewnątrz niego zgromadzono eksponaty dotyczące historii miasta i jego regionu.
 • Most zwodzony na rzece Dziwnie – konstrukcja ta ma zapewniać dostęp na Wyspę Wolin oraz swobodny ruch statków na rzece Dziwnie. Warto pamiętać o tym, że w sezonie most ten otwiera się w każdą pełną godzinę parzystą!
 • Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie – na miejscu prezentowana jest kolekcja miniatur latarni morskich oraz kolejek. Rzadko kiedy można zobaczyć wszystkie nadmorskie latarnie za jednym zamachem!
 • Muzeum Rybołówstwa w Dziwnowie – jeżeli chcecie poznać nieco więcej informacji na temat życia dawnych rybaków, będzie to idealne miejsce na dokonanie tego ruchu. Na miejscu znajdziemy liczne sprzęty i akcesoria niezbędne do połowu ryb!
 • Latarnia w Dziwnówku – to bez wątpienia jeden z symboli miejscowości. Wbrew nazwie, obiekt ten nigdy nie był latarnią morską, a został on zbudowany w ramach teleturnieju Turniej Miast! Obecnie działa tam sklepik z pamiątkami
 • Ruiny kościoła w Trzęsaczu – to najbardziej znany zabytek Trzęsacza. Kościół ten został zbudowany w głębi lądu w okolicach XIV/XV wieku i przez niszczenie brzegu morskiego zaczął on zbliżać się do brzegu klifu. Ostatecznie kościół ten runął do morza, a na miejscu zachowała się jedna niepełna ściana.
 • Multimedialne Muzeum na Klifie w Trzęsaczu – muzeum to poświęcone jest historii Trzęsacza. Na miejscu poznamy wiele ciekawostek, także o wspomnianym już wcześniej kościele!
 • Park Wieloryba w Rewalu – to naprawdę niezwykły park rozrywki. Znajdziemy tu gigantyczne figury przeróżnych zwierząt morskich ale nie tylko!
 • Aleja Gwiazd w Międzyzdrojach – będąc w Międzyzdrojach, warto odwiedzić Aleję Gwiazd! Znajdziemy tu ponad 100 brązowych odcisków sławnych aktorów, reżyserów i osób związanych z filmem i teatrem.
 • Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego – na miejscu dowiemy się nieco więcej o przyrodzie występującej na wyspie Wolin oraz lokalnym parku narodowym. Atrakcja obowiązkowa!
 • Zagroda Pokazowa Żubrów w Międzyzdrojach – być może o tym nie wiecie, lecz w Międzyzdrojach można zobaczyć żubry! Znajdziemy tu zagrodę prezentującą te piękne zwierzęta (oraz inne egzemplarze żyjące w lasach) w pół-naturalnych warunkach.
 • Planetarium w Międzyzdrojach – planetarium to jest miejscem, które warto odwiedzić! Możemy obejrzeć tu liczne spektakle wizualne oraz pokazy wyświetlane na kopule!
 • Bunkier V-3 w Międzyzdrojach – to nie lada atrakcja, szczególnie jeżeli kochacie historię. Bunkier V-3 zlokalizowany jest na terenie dawnych poligonów należących do III Rzeszy.
 • Bałtycki Park Miniatur w Międzyzdrojach – na miejscu znajdziemy naprawdę ciekawe zbiory! Są to modele najciekawszych zabytków z państw położonych nad Bałtykiem wykonane w skali 1:25.
 • Oceanarium w Międzyzdrojach – oceanarium to ma aż 3000 metrów kwadratowych, na których znajdziemy liczne zbiorniki wodne i półtunel!
 • Jezioro Wisełka – jezioro położone niedaleko miejscowości o tej samej nazwie, oferuje nie tylko możliwość pływania i wędkowania, ale też chwali się urokliwą plażą!

Plaża — Międzywodzie