Władysławowo
Lokalizacja i dojazd
Władysławowo to jeden z najpopularniejszych punktów na turystycznej mapie nadmorskiej, szczególnie jeżeli mówimy o nadmorskich miejscowościach. jest ono zlokalizowane niemal tuż przy wjeździe na Półwysep Helski i sąsiaduje z Puckiem. Dojazd na miejsce możliwy jest praktycznie w każdy sposób — samochodem, pociągiem czy autobusem. To między innymi dlatego, co roku zjeżdżają tu tłumy, szukające wypoczynku w promieniach słońca!
Władysławowo — krótka historia
Władysławowo otrzymało swoje imię od króla Władysława IV, a pierwsze wzmianki o jego istnieniu odnotowano już w XVII wieku, kiedy rozpoczęto budowę warowni… jednak było to w miejscu obecnych
Chałup. Władysławowo, które dziś znamy i kochamy, powstało w 1938 roku, i przez lata było ważnym portem rybackim. Dziś, mimo tego, że cała ta okolica raczej kojarzona jest z walorami turystycznymi, to wciąż jest wierne swoim korzeniom!
Sprawdź także:
Atrakcje dla dzieci – Władysławowo i okolice
Najważniejsze atrakcje — Władysławowo
- Plaża Władysławowo — patrząc na plaże we Władysławowie, nic dziwnego, że jest to tak cenione miejsce! Niezwykle piaszczyste i piękne, a także niezwykle długie (przeszło 30 kilometrów). Dzięki temu każdy znajdzie tu kawałek miejsca dla siebie, niezależnie od ilości osób na plaży!
- Port we Władysławowie — wbrew pozorom, władysławowski port nie służy wyłącznie rejsom i statkom rybakom. To doskonałe miejsce na spacery, szczególnie w okolicy północnego falochronu. W pobliżu portu znajdziemy też różne atrakcje, z których być może zechcecie skorzystać.
- Dom Rybaka – miejsce to na co dzień służy jako siedziba urzędu miasta, lecz to nie jedyny powód dla którego warto odwiedzić to miejsce! W Domu Rybaka, a dokładnie na jego wieży znajdziemy punkt widokowy.
- Muzeum Motyli — nie często można zobaczyć aż tak dużą ilość ciekawych gatunków motyli, a dokładnie… aż 3000 z nich! Wizyta w tym muzeum może być nie tylko okazją na zobaczenie interesujących egzemplarzy motyli, ale też dowiedzenia się czegoś więcej o nich!
- Muzeum Iluzji – podobnie jak Muzeum Motyli, ekspozycja ta położona jest w Domu Rybaka. Znajdziemy tu liczne sposoby na oszukiwanie naszych zmysłów, ze szczególnym skupieniem na wzroku.
- Hallerówka — jeżeli interesuje was to, co skrywa w sobie historia militarna regionu Władysławowa, ale też ciekawi was postać generała Józefa Hallera, to koniecznie musicie odwiedzić Hallerówkę! Jeżeli kochacie ciekawostki historyczne i nieznane informacje — będzie się tu czuli jak ryba w morzu!
- Lunapark — miłośnicy mocnych wrażeń na pewno docenią też obecność lunaparku. Atrakcje tu obecne są naprawdę zróżnicowane. Od klasycznego diabelskiego młyna aż do długiej na 500 metrów kolejki Tajfun — tu naprawdę jest co robić!
- Ocean Park – to niezwykle ciekawy park rozrywki, którego głównymi bohaterami są wielkie zwierzęta morskie w postaci figur. Świetne miejsce dla najmłodszych i nie tylko!
- Muzeum Figur Woskowych – kto nie marzył nigdy, aby zobaczyć na własne oczy idoli znanych z filmów czy historii? Dziś jest to możliwe, gdyż figury wykonane z wosku w tym muzeum naprawdę potrafią zmylić!
- Aleja Gwiazd Sportu – położona w pobliżu Centrum Przygotowań Olimpijskich aleja, upamiętnia wielu wybitnych sportowców. Warto zobaczyć to miejsce na własne oczy!
Władysławowo noclegi
- Pensjonat Wojciech
ul. Łąkowa 5 84-120 Władysławowo
www.pensjonat-wojciech.pl
Władysławowo – najlepsze atrakcje w okolicy
- Gwiazda Północy w Jastrzębiej Górze – być może o tym nie wiecie, lecz w Jastrzębiej Górze znajdziemy najbardziej na północ wysunięty kraniec naszego kraju! Miejsce to wyznaczone zostało przez pamiątkowy obelisk, nazywany “Gwiazdą Północy”.
- Latarnia morska na Rozewiu – bez wątpienia, to jedna z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji okolic Jastrzębiej Góry. Latarnia ta ma blisko 33 metry wysokości, a oprócz jej zwiedzania, możemy zobaczyć w okolicy niewielkie Muzeum Latarnictwa!
- Park Wodny w Jastrzębiej Górze – w wypadku niepogody, warto mieć pewne alternatywy na spędzanie wolnego czasu, szczególnie w gronie rodzinnym! Aquapark ten znajduje się w hotelu Primavera i oferuje ciekawe atrakcje, typowe dla tego typu obiektów.
- Muzeum Figur Woskowych w Jastrzębiej Górze – nie trudno domyślić co czeka na nas w tym miejscu. Znajdziemy tu wiele naturalnej wielkości postaci wykonanych z wosku, znanych z show businessu czy historii!
- Sporty wodne w Chałupach – będąc w Chałupach, nie sposób odmówi sobie bliskości wód Bałtyku i Zatoki Puckiej! To miejsce stwarza idealne warunki dla miłośników windsurfingu i kitesurfingu.
- Muzeum Ziemi Puckiej w Pucku – znajdziemy je w pobliżu puckiego rynku i jest ono idealnym miejscem na poznanie historii miasta i okolicy! Znajdziemy tu nie tylko zbioru historyczne ale też… archeologiczne i nie tylko!
- Muzeum Morskiego Dywizjonu Lotniczego w Pucku – być może o tym nie wiecie, lecz Puck był w czasach przedwojennych siedzibą dywizjonu lotniczego. Dziś znajdziemy tu muzeum kultywujące tradycję tego dywizjonu, poprzez liczne pamiątki.
- Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Helu – muzeum to znajdziemy w niewielkim zabytkowym kościele. Na ekspozycji tego miejsc znajdziemy liczne eksponaty związane z szeroko pojętym rybołówstwem i życiem rybaków.
- Fokarium w Helu – to niezwykle placówka badawczo-hodowlana, łącząca w sobie również funkcje turystyczne. Warto zajrzeć tu i obejrzeć foki szare, szczególnie w czasie ich karmienia!
- Dom Morświna w Helu – to kolejna placówka poświęcona konkretnemu gatunkowi zwierzęcia. W Domu Morświna dowiemy się znacznie więcej o tym zagrożonym zwierzęciu.
- Muzeum Obrony Wybrzeża w Helu – główna ekspozycja tego miejsca obejmuje obiekty dawnych stanowisk artyleryjskich obrony polskiego wybrzeża. Oprócz tego znajdziemy tu między innymi skansen czy strzelnicę sportową.
- Latarnia Morska w Helu – latarnia ta jest niezwykle charakterystyczna! To czerwona ośmioboczna wieża o wysokości około 40 metrów, która jest otwarta do zwiedzania.
- Labirynt w polu kukurydzy w Swarzewie – w leżącym tuż przy Władysławowie Swarzewie, znajdziemy labirynt wycięty w polu kukurydzy. Atrakcja ta działa w sezonie letnim.
- Groty Mechowskie w Mechowie – to zespół niewielkich jaskiń. Część z nich jest udostępniona do zwiedzania.
- Gród Słowiański w Sławutowie – to dobrze znana atrakcja Sławutowa. Na miejscu znajdziemy rekonstrukcję obronnej osady pierwszych Słowian!
- Aquapark w Redzie – to jeden z najbardziej cenionych aquaparków w w okolicy. Jest to obiekt doprawdy niezwykły, gdyż oprócz dobrze znanych atrakcji pokroju dzikiej rzeki, basenów czy licznych zjeżdżalni, znajdziemy tu zjeżdżalnię zakończoną… tunelem z prawdziwymi rekinami!
- Skwer Kościuszki i Molo Południowe w Gdyni – to bez wątpienia najbardziej reprezentatywna część Gdyni. Idealne miejsce na spacer, szczególnie w trakcie sezonu letniego!
- ORP “Błyskawica” w Gdyni – to doskonale znana atrakcja Gdyni, zacumowana przy Molo Południowym. Ten okręt-weteran pamięta czasy II Wojny Światowej, a dziś stanowi obiekt muzealny.
- “Dar Pomorza” w Gdyni – nieco dalej przy Molo Południowym znajdziemy kolejne pływające muzeum. Jest to Dar Pomorza, który wpierw służył jako jednostka szkolna, a dziś stanowi oddział Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku.
- Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni – atrakcja ta położona jest niedaleko Skweru Kościuszki. Możemy tu zobaczyć m.in. uzbrojenie okrętów i baterii dział nadbrzeżnych czy broń rakietową.
- Akwarium Gdyńskie – kolejna dobrze znana atrakcja w Gdyni. Na miejscu zobaczymy liczne akwaria prezentujące ogromną ilość gatunków stworzeń żyjących w wodach całego świata!
- Muzeum Miasta Gdyni – znajdziemy tu głównie zbiory dokumentujące historię miasta, lecz nie tylko! Nie brakuje tu także ciekawych wystaw czasowych, niekoniecznie powiązanych z Gdynią!
- Muzeum Emigracji w Gdyni – to jedno z najnowszych i zarazem najciekawszych muzeów w trójmiejskiej aglomeracji. Dowiemy się tu bardzo dużo o historii emigracji z ziem polskich od XIX wieku aż do czasów obecnych.
- Kamienna Góra w Gdyni – najwyższe wzniesienie w Gdyni, na którego szczycie znajdziemy park i punkt widokowy. Nie lada gratka dla miłośników pięknych widoków!
- Molo w Sopocie – to najdłuższe molo w Polsce, mające ponad 500 metrów długości. Punkt obowiązkowy każdej wizyty w Sopocie, niezależnie od pory roku.
- Monciak w Sopocie – Monciak, czyli ul. Bohaterów Monte Casino to główna ulica Sopotu. Nie brakuje tu licznych sklepów czy restauracji.
- Park Wodny w Sopocie – ten aquapark oferuje typowe atrakcje dla tego typu miejsc – zjeżdżalnie, baseny, itp. Wizyta obowiązkowa, szczególnie w trakcie niepogody!