Swarzewo
Lokalizacja i dojazd
Swarzewo to sporych rozmiarów wieś w województwie pomorskim w powiecie puckim i stanowi jedno z miejsc, które odwiedzimy podczas trasy prowadzącej na Półwysep Helski. Swarzewo mimo swoich rozmiarów i statusu może pochwalić się doskonałym skomunikowaniem, gdyż dojazd do niego możliwy jest poprzez wybranie samochodu, autobusu oraz pociągu.
Swarzewo — krótka historia
Wieś o nazwie Swarzewo została założona w tym miejscu już w czasach średniowiecznych, a w XII wieku trafiła we władanie zakonu krzyżackiego. Przez lata rozbudowywano tę wieś, aż była ona cenioną karczmą i folwarkiem. W wyniku I rozbioru Polski, Swarzewo trafiło w ręce Prus. Wieś ta wróciła we władanie Polski wraz z końcem I wojny światowej i po odzyskaniu niepodległości.
Najważniejsze atrakcje — Swarzewo
Plaża w Swarzewie — oczywiście największą atrakcją Swarzewa jest plaża. Jest ona położona nad Zatoką Pucką i jest naprawdę piaszczysta. Tuż przy niej znajdziemy molo, służące jako miejsce do cumowania jachtów. Warto także skorzystać obecnej tu oferty sportów wodnych!
- Muzeum Kocham Bałtyk — Muzeum Kocham Bałtyk to wystawa stworzona z wielu klocków marki Lego. Eksponaty tu obecne to głównie przeróżne budynki i budowle wykonane z Lego, lecz część ekspozycji skupia się na samym Morzu Bałtyckim. Sam budynek muzeum położony jest tuż przy drodze i nie sposób go nie zauważyć.
- Labirynt w polu kukurydzy — kolejną doskonałą atrakcją o dużej popularności w Swarzewie jest labirynt w polu kukurydzy. Został on wymyślnie wycięty w kilkuhektarowym polu i stanowi doskonałą atrakcję zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców, pragnących nieco pogłówkować. Co ciekawe, w polu czekają na was także inne atrakcje takie jak zobaczenie autobusu do góry nogami lub… ufo!
- Footgolf Kaszebe w Swarzewie — inną ciekawą atrakcją jest zagranie w footgolf. Można to potraktować jako połączenie piłki nożnej z golfem — zamiast używać kija do wbijania piłeczki do dołka, używany nóg wkopać do niego futbolówkę. To doskonała rozrywka dla każdego.
Swarzewo – najciekawsze atrakcje w okolicy
- Dom Rybaka we Władysławowie – miejsce to dziś stanowi siedzibę Urzędu Miasta, jednak na szczególną uwagę zasługuje tu wieża widokowa, działająca przez cały rok. Przy dobrej widoczności nie trudno nie zauważyć tu nawet końca całego półwyspu!
- Muzeum Motyli we Władysławowie – znajdujące się w budynku Domu Rybaka muzeum skupia się na zaprezentowaniu ogromnej kolekcji spreparowanych owadów. Co ciekawe, nie znajdziemy tam tylko motyli!
- Muzeum Iluzji we Władysławowie – w Domu Rybaka znajdziemy też Muzeum Iluzji . Poświęcone jest ono wielu sposobom pokazywania iluzji… zdziwicie się, jak wielu z was da się oszukać!
- Hallerówka we Władysławowie – miejsce to niegdyś należało do generała Józefa Hallera, dziś jest ona muzeum poświęconym pamięci tejże postaci. Na miejscu nie brakuje licznych pamiątek po nim, które są niezwykle ciekawe!
- Port rybacki we Władysławowie – port rybacki we “Władku” to miejsce pracy rybaków… ale i świetne miejsce na spacery. Na miejscu warto także zobaczyć mural poświęcony historii Władysławowa.
- Lunapark we Władysławowie – tuż obok Domu Rybaka znajdziemy lunapark, którego charakterystycznym punktem jest diabelski młyn. Możemy was jednak zapewnić, że inne atrakcje na pewno też was zadowolą!
- Ocean Park we Władysławowie – to park rozrywki znany z wielkich figur zwierząt morskich! Na miejscu czekają modele wielorybów, krabów, żółwi i nie tylko!
- Muzeum Ziemi Puckiej – zlokalizowane w pobliskim Pucku Muzeum Ziemi Puckiej skupia się na historii miasta oraz regionu. na miejscu znajdziemy liczne eksponaty archeologiczne, zbiory historyczne i tym podobne. To świetna lekcja historii!
- Sporty wodne w Chałupach – będąc w okolicy Zatoki Puckiej, ciężko o lepsze miejsce do uprawianie sportów wodnych niż okolice Chałup. Miłośnicy windsurfingu, kitesurfingu czy nawet zwykłego surfingu znajdą tu dla siebie raj!
Sprawdź również:
Atrakcje dla dzieci – Władysławowo i okolice
Plaża — Swarzewo