Majówka nad morzem — dlaczego warto?

Majówka to pierwszy długi weekend roku, stanowiący niejako nieoficjalne otwarcie sezonu plażowania nad morzem. Następujące po niej miesiące stają się coraz to cieplejsze, stąd też nikogo nie dziwią tłumy wylegujące się na plaży czy zażywające kąpieli w morzu… a gdyby jednak tak zastanowić się nad wyjazdem w te rejony w trakcie tych kilku (jeszcze) wiosennych dni? Dziś pokażemy wam, dlaczego warto odwiedzić waszą ulubioną miejscowość właśnie w majówkę!

Majówka nad morzem to większy spokój

Najważniejszą kwestią, która może zachęcić was do spędzenia majówki nad morzem jest… spokój. Wraz z początkiem maja nie doświadczymy tu tłumów znanych z lipca czy sierpnia. Możemy spokojnie pospacerować brzegiem morza wśród kojącego szumu morza, co dla wielu z was będzie wręcz idealnym sposobem na relaks i złapanie oddechu od pędu codziennego życia. Brak tłumów w nadmorskich miejscowościach pozwoli wam także na inne ułatwienia codzienności urlopu, takie jak brak kolejek w restauracjach, co na pewno docenią rodzice z dziećmi! Maj rozpoczyna długie i cieplejsze dni, więc to idealny czas na zwiedzanie pasa nadmorskiego.

Sprawdź koniecznie:
Długi weekend majowy z dziećmi – pakiety z wyżywieniem
od Dzieckowpodrozy.pl

Czas na inne atrakcje

W trakcie trwania weekendu majowego zwykle możemy zapomnieć o typowym plażowaniu czy kąpaniu się w morzu, z uwagi na zbyt niską temperaturę powietrza i wody, choć z roku na rok długie są coraz cieplejsze. Warto zastanowić się nad tym, aby majówkę wykorzystać zwiedzanie nadmorskich atrakcji. Być może zakochacie się na nowo w spacerowaniu po przeróżnych zakamarkach waszej ulubionej miejscowości? Może dobrym pomysłem będzie wypożyczenie roweru i skorzystanie z jednego z wielu szlaków w okolicy, pokazującego was nadmorskie regiony z nieznanej dotąd perspektywy?  A może po prostu spróbujecie odwiedzić atrakcje lub miejsca, które chcieliście zawsze odwiedzić w trakcje letnich miesięcy, jednak tłumy turystów skutecznie zniechęcały was od tego? Może właśnie teraz warto spędzić czas nad morzem w nieco inny sposób!

majowka nad morze czy warto ranking najlepszych miejcowości

Majowa pogoda nad morzem

Nikogo raczej nie zdziwi to, gdy powiemy, że majowa pogoda z rzadka przypomina tą, która czeka na nas w trakcie letnich miesięcy… jednak także i ona znajduje swoich miłośników! Majówkowa pogoda potrafi być naprawdę zmienna, jednak według wielu turystów, to właśnie wtedy nadmorskie regiony zyskują swój niepowtarzalny urok. To wtedy morze jest jeszcze bardzo rześkie, a promienie słońca wyjątkowo silne. Być może i wy pokochacie taką pogodę? Pamiętajcie jednak, że pomimo, że nie jest to typowo plażowa pogoda, to słońce o tej porze roku świeci już dość mocno, stąd też nie obędzie się bez ochronnego kremu do opalania! Okulary słoneczne również powinny okazać się świetnym pomysłem. 

majowka nad morze czy warto ranking najlepszych miejcowości 1

Majówka nad morzem dobra dla zdrowia

Być może nie zdajecie sobie z tego sprawy, lecz spędzenie majowego weekendu nad morzem może okazać się również bardzo pożyteczne dla waszego zdrowia! Zapytacie pewnie dlaczego? Otóż w trakcie weekendu majowego siłą rzeczy nawdychacie się powietrza pełnego jodu. Dzięki temu zdrowie waszego układu oddechowego poprawi się, a wy połączycie przyjemne z pożytecznym! Kto by pomyślał że to możliwe!

Zima potrafi wyssać z nas całą energię. Właśnie dlatego, gdy wiosna na dobre zadomowi się w naszej codzienności, warto zastanowić się nad tym, aby spędzić weekend majowy nad morzem. Odpowiednio zaplanowany weekend majowy na północy Polski może być naprawdę doskonałym czasem — niezależnie od tego, czy podróżujecie sami, ze swoją drugą połówką czy też w towarzystwie dzieci!